Iskolánkban járt Rádai Péter angol nyelvtanár az Euroexam Nyelvvizsgaközpont jeles képviselője.

Szerző: settings Közzétéve:

A tanár úr három alkalommal látogatott el hozzánk a tanév folyamán. Az előadássorozaton részletesen beszélt a középfokú nyelvvizsga követelményeiről és sok hasznos információval látta el az érdeklődő diákokat.

Az első találkozáson általános tanácsokat, úgynevezett „Top Tippeket” adott a tanulóknak.

 A második órán részletesen kifejtette az íráskészség vizsgarész feladattípusait és felhívta a tanulók figyelmét arra, hogy milyen hibákat nem szabad elkövetni , és mitől lesz sikeres ez a feladat.

Az utolsó előadást a szóbeli vizsgarésznek szentelte az előadó. Itt is részletes és hasznos tanácsok hangzottak el. Zárásként pedig két önkéntes tanuló kipróbálhatta magát, egy próbavizsgán, hiszen az euro nyelvvizsga szóbeli része párban zajlik. Diákjaink ügyesen és bátran szerepeltek.

Nagyon érdekes és használható tudásra tettek szert, diákok és tanárok egyaránt, akik részt vettek ezen a programon. Mindenképpen várjuk tanár urat a jövőben is, és diákjainktól pedig a sikeres nyelvvizsgákat.

Vidáné Zalka Klára
angol nyelvtanár

Kategóriák: Gimnázium