Gergelyjárás

Szerző: settings Közzétéve:

Szent Gergely doktornak / híres tanítónknak / az ő napján / régi szokás szerint / menjünk Isten szerint / iskolába. / Ti is ezenképpen / jertek el nagy szépen iskolába. ”

Iskolánk „szent Gergely vitézei” – a negyedik osztályosok- ezekkel a szavakkal köszöntötték leendő elsős diákjainkat péntek délután az iskolaudvaron, ahol szép napsütés adatott e jeles alkalomhoz.  Műsorukban a népszokást elevenítették fel tánccal, dallal, játékkal. Verseket mondtak, amelyek bemutatták az iskola életét, „számot adtak” a tanult ismeretekről, iskolába hívogattak és adományt gyűjtöttek. Kis néptáncosaink rövid bemutatójukkal színesítették a nívós előadást.

Miután kidobolták, hogy ki melyik osztály tanulója lesz, a tanító nénik egy oklevél átadásával iskolássá fogadták a Kicsiket és egy kis ajándékkal is kedveskedtek nekik.

Ezután a gyerekek az udvaron körjátékokat játszva várták meg amíg a szüleik néhány hasznos – a jövő tanévről szóló – információval gazdagodtak.

Mindenki számára maradandó emlék lesz ez az élménydús délután.

Szerediné Nagy Gellai Márta

Kategóriák: Általános iskola