EGYHÁZMEGYEI KOMPLEX MŰVÉSZETI VERSENY ISKOLÁNKBAN

Szerző: kezelo2 Közzétéve:

EGYHÁZMEGYEI KOMPLEX MŰVÉSZETI VERSENY ISKOLÁNKBAN

Iskolánk, a győri Prohászka Ottokár Orsolyita Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda, idén
harmadik alkalommal rendezte meg az Egyházmegyei Komplex Művészeti Versenyt.

A versenyünk idei központi témája a Ferences jubileum, Assisi Szent Ferenc halálának 800.
évfordulója. A képzőművészeti pályázatra nevező általános iskolás diákok Szent Ferenc
Naphimnuszához, a középiskolások Áprily Lajos ASSISI, JÖJJ… című verséhez készítettek
illusztrációt. A szavalóversenyre egy kötelező és egy szabadon választott verssel lehetett
készülni. A kötelezően előadott költemények a képzőművészeti versenyben is megnevezett
versek voltak.

Felhívásunkra a Győri Egyházmegye nyolc iskolájából 163 diák jelentkezett. A
képzőművészeti pályázatra beérkezett 119 pályaművet a szakmai zsűri – Dr. Pápai Emese
művészettörténész, főmuzeológus (Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeum) és Milu
Milanovich Ildikó festőművész, művésztanár – értékelte.
A szavalóverseny zsűritagjai: Priskinné Tuller Marianna versmondó, tanár, képzőművész és
Dr. Nemesné Dr. Matus Zsanett történész, irodalomtörténész. Az egyházi énekverseny
zsűritagjai Csorba János, a Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium, Általános Iskola,
Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium intézményegység-vezetője és iskolánk ének-zene
tanárai.

A verseny 9.30-kor Pezenhofferné Molnár Edina főigazgató asszony köszöntőjével vette
kezdetét, majd sok izgalom, színvonalas produkciók után a 12.30-kor kezdődő díjkiosztóval
fejeződött be. Az emléklapok, oklevelek, ajándékok átadása után az első helyezett énekesek és
szavalók előadását hallgathatták meg a résztvevők. Sokat tanulhattak a diákok egymástól, új
barátságok születtek és régi ismerősök találkoztak újra. A felkészítő tanárok munkáját
emléklapokkal köszöntük meg, s záráskor már a következő évi versenyre invitáltuk a
kollégákat és tanítványaikat.

A képzőművészeti versenyre beérkezett pályaművekből készült kiállítás intézményünk
aulájában tekinthető meg 2026. 02. 27-ig.

HELYEZÉSEK:

Egyházmegyei Énekverseny:

Felső tagozat: 

I. Szabó Bella Laura (II.Rákóczi, Csorna, 5.o.)
II.Boda Boglárka (II.Rákóczi, Csorna, 6.o.)
III.Tóth Bercel (Apor 6.o.)

különdíj: Katona-Zsombori Máté (Prohászka,8.o)

Középiskola:

I.Udvardi Anna (Czuczor, 10. o.)
II. Gede Patrícia (Prohászka, 12. o.)
III. Nagy Júlia (Czuczor 12. o.)

Szavalóverseny:

Felső tagozat:

I. Szabados Lili (Szent Imre Ált.Isk., Komárom, 6.o.)
II. Perlaki Béla (Prohászka, 5.o.)
III. Kovtunovics Nonna (Páli Szent Vince Isk., Kapuvár, 7.o.)

Különdíj: Winkler Veronika (Szent Orsolya Isk., Sopron, 6.o.)
Különdíj: Miklós Liliána (Prohászka, 6.o.)

Középiskola:

I. Kóczián Angelika (Prohászka, 10.o.)
II. Nagy Eszter (Szent Orsolya Isk., Sopron, 10.o.)
III. Nagy Péter (Apor Isk., 12.o.)

Különdíj: Fogl Karina (Páli Szent Vince Isk., Kapuvár, 9.o.)

Képzőművészeti pályázat:

Felső tagozat:

I. Csaplár Zília (Apor Isk., 8.o.)
I. Vági Dóra (Prohászka, 6.o.)
II. Zsirai Liza (Páli Szent Vince Isk., Kapuvár, 7.o.)
II. Tóth Zsombor (Prohászka, 5.o.)
III. Stipsits Luca (Czuczor 7. o.)
III. Vörös Hanna (II.Rákóczi, Csorna, 7.o.)

Különdíj: Boda Boglárka (II.Rákóczi, Csorna, 5.o.)
Köd Maja (Szent Anna Ált. Isk., Szany, 7.o)

Középiskola:

I. Kalmár Anna (Szent Orsolya Isk., Sopron, 10.o.)
II. Berényi Anna (Szent Orsolya Isk., Sopron, 10.o.)
II Kungl Anna (Czuczor, 10. o.)
III. Ihász Gabriella (Prohászka, 10.o.)
III. Kun Réka (Apor, 10.o.)

Különdíj: Plangenauer Zsófia (Czuczor, 9. o.)
Perger Máté (Prohászka, 10.o.)
Kelemen Rege Zselyke (Czuczor, 9. o.)

Kategóriák: Prohászka