Vidám farsangi délelőtt az oviban

Szerző: kezelo2 Közzétéve:

Vidám farsangi délelőtt az oviban

A gyerekek már napok óta izgatottan várták az év legvidámabb eseményét, a farsangot. Volt
aki boldogan újságolta minek fog öltözni, de volt aki titokban tartotta, hogy még nagyobb
legyen a meglepetés. Reggeli érkezéskor ötletesebbnél ötletesebb jelmezben jelentek meg a
gyerekek és várták az óvónénik és a többiek rácsodálkozását a jelmezükre. Felsorolni se
tudnánk mennyi mindennek öltöztek. Hercegnők, rendőrök, tűzoltók, cicák, pillangók,
pókemberek többen voltak, de megjelent kéményseprő, törpapa, kalóz, sellőlány, pompom
lány jelmeze is. A délelőtt vidám zenével, tánccal és mókás játékokkal kezdődött. A vicces
játékok, a sok nevetés igazi közösségi élményt nyújtott. Természetesen nem maradtak el a
finomságok, édes és sós ropogtatni valók, innivalónak pedig szörpöt fogyasztottunk. Az
óvónénik meglepetés meseelőadással készültek, amit a tornateremben nézhettek meg a
gyerekek. Repülőszőnyegen indultak el egy mesebeli utazásra Törökországba, ahol a
„Kiskakas gyémánt félkrajcárja …” című mese elevenedett meg. A gyerekek nagyon élvezték,
hogy az óvónénik voltak a szereplők, sokat nevettek a vicces jeleneteken, mivel ismert mese,
várták a tetőpontot, amikor is a szolgáló beteszi a kiskakast a Törökcsászár bő bugyogójába.
Az előadás után táncházzal zártuk a napot, amikor is népi zenére táncoltunk, énekeltünk,
vigadtunk.

Téringerné Ötvös Éva
óvodapedagógus

Kategóriák: Óvoda